top of page

BEN KİMİM?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 Ağustos 1984, İstanbul doğumluyum. Ortaokul ve liseyi V.K.V. Koç Özel Lisesi'nde tamamladım. Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden, 2006 senesinde, Endüstri Mühendisliği bölümünden ise 2007 senesinde mezun oldum. İstanbul Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği bölümünde yüksek lisans derecesini 2009 senesinde aldım. 2010 senesinde Kanada'nın Montréal şehrindeki McGill Üniversitesi Maden ve Malzeme Mühendisliği bölümünde doktoraya başladım. Kanada'da 5 sene yaşadıktan sonra Türkiye'ye geri döndüm. Ayrıca, 2008 senesinden bu yana öğretim elemanı olarak çalışmaktayım. 

Hayatımda spor hep vardı. Bale okullarında 2 sene dolaştıktan sonra ilkokulda voleybola başladım. Marmara Koleji Spor Kulübü'nde Altyapı ve Küçük takımlarda oynadım. Ardından Altınyurt Spor Kulübü'nde Yıldız, Genç ve A takımlarında oynadım. Son olarak Marmara Üniversitesi Spor Kulübü'nde 2 sene oynadım ve takım kaptanlığı yaptım. Yaklaşık 15 sene aktif olarak voleybol oynadıktan sonra Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kadın Voleybol Takımı'nın antrenörlüğünü yapmaya başladım, halen de yapmaktayım.

 

Spor yapmayı çok sevdiğimden; masa tenisi, tenis, buz pateni, rollerblade, curling, yüzme, kayak, snowboard, mini beyzbol, basketbol, ritmik ve aletli jimnastik, atletizm, hentbol gibi farklı spor dallarını da öğrendim.

Yoga ile ilk olarak 2008 senesinde tanıştım, Kanada'da yaşarken de yoga pratiklerimi biraz daha ilerletme fırsatı buldum. Yoga hem doktora çalışmalarımın yorgunluğunu atmak için, hem de senelerce ağır voleybol antremanları ile yıprattığım bedenimi onarmak için çok faydalı oldu, halen de olmakta. Aldığım reiki eğitimleri sayesinde spiritüel alanda da bilgi topladım ve şifacılık üzerine çalışmaya başladım. Son dönemde deneysel astrolog olma yolunda da ilerlemeye başladım. Kısacası, hayat benim için öğrenmenin sınırsız olduğu bir oyun sahnesi... 

 

2019 senesinden bu yana özel ve grup yoga dersleri vermeye devam etmekteyim. Verdiğim dersler; hatha yoga, yin yoga, yoga terapi, vinyasa yoga, power yoga, hamile yogası, postnatal yoga, yoga nidra şeklindedir. Yoga dersleri Zoom üzerinden online veya yüz yüze verilmektedir. 

 

Tamamladığım eğitimlerden bazıları:

Reiki 1-2-3. Seviyeler (2018)

200 Saatlik Temel Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi (2019)

10 Saatlik Us'ta Yolculuk 1. ve 2. Modüller (2019)

75 Saatlik Yoga Terapi Eğitimi (2019)

50 Saatlik Yin Yoga  Eğitimi (2020)

85 Saatlik Hamile Yogası Eğitimi (2021)

45 Saatlik Hamile ve Doğum Sonrası Yoga Eğitiminde asistanlık (2021)

Reiki Master (2021)

Deneysel Astroloji Temel Seviye 1-2 (2021-2022) 

Bilgi toplama ve deneyim sürekli devam ediyor. Değişiyoruz, ayak uyduruyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. Çeşitli alanlarda çalışmalarıma devam ediyorum, şifa arayışım asla bitmiyor. Mesleğim ve özel yaşantımda, elimden geldiğince, huzurlu ve mutlu hissettiğim yolları deneyimlemeyi seçiyorum. 

Yolumuzun sizlerle bir yerlerde kesişmesi dileğiyle... 

na 1.png
bottom of page